Bijna 400.000 Tesla Models 3 verkocht in 1,5 week
Tesla heeft in 1,5 week bijna 400.000 Tesla Models 3 verkocht. Dit stelde Diarmud O’Connell, vice-president van Tesla Motors gisteren tijdens de AVERE E-mobility Conference in Amsterdam.
O’Connell sloot tijdens zijn presentatie overigens ook niet uit dat zijn bedrijf in de komende jaren ‘pick-up trucks’ gaat fabriceren die volgens hem aansluit bij de wensen van de Amerikaanse bevolking.
De Tesla Model 3 heeft alle speculaties voorafgaand aan haar lancering waargemaakt. Al bijna een vol kalenderjaar werd er door diverse marktexperts gespeculeerd over het gegeven of de Tesla Model 3 de gamechanger wordt voor elektrisch rijden. Van 31 maart op 1 april werd de auto onthuld en ging de reservering voor de auto - die eind 2017 voor het eerst uitgeleverd wordt - van start. In het eerste weekend alleen al plaatsten 276.000 mensen een reservering - en een aanbetaling van 1.000 dollar - voor de Tesla Model 3. Dat aantal is in 1,5 week opgelopen tot bijna 400.000 exemplaren.
De Model 3 - een goedkope variant van de Tesla Model S en X - heeft een prijskaartje van 35.000 dollar gekregen. In minder dan 6 seconden accelereert de auto van 0 naar 100 kilometer per uur en de actieradius is 215 mijl, omgerekend zo'n 345 kilometer. Net als de Tesla Model S krijgt de auto ook een Auto Pilot-functie en de mogelijkheid tot supercharging. Wel is het interieur relatief minimalistisch van opzet. Het grote, centraal geplaatste ‘iPad’-scherm is ook in de Model 3 terug te vinden.
De introductie van de auto vindt in twee stappen plaats. De lancering afgelopen weekeinde was stap 1, de tweede stap volgt vlak voor de productiestart. Wat stap 2 inhoudt is nog onbekend. Met de reserveringen - mits iedereen direct zijn aanbetaling heeft voldaan - heeft Tesla nu dus al 400 miljoen euro aan extra kapitaal opgehaald. Topman Elon Musk heeft mensen inmiddels verzocht zo snel mogelijk te reserveren omdat de wachttijden al oplopen. Het concern verwacht op korte termijn de productie te kunnen opvoeren naar een 500.000 voertuigen per jaar. De wachttijd kan overigens per regio verschillen, omdat Tesla per regio een verschillende ‘leveringsprioriteit’ hanteert.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














