© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
4 juli 2016

India wil mede via energiezuinige verlichting 8,9 miljard dollar besparen

Onder meer door de vervanging van gloeilampen door led-verlichting wil India jaarlijks 8,9 miljard dollar gaan besparen. Er moet in totaal 30 gigawatt tijdens de piekuren bespaard worden.

Een maand geleden werd bekend dat in 2019 ieder(e) Indiaas huis, gebouw en straat van led voorzien moet zijn. Naast led-verlichting moeten energiezuinigere irrigatiepompen, ventilatoren en airconditioners hier een bijdrage aan leveren. Voor premier Modi is de besparing cruciaal om aan zijn belofte te voldoen dat ieder huishouden in India vanaf 2019 24 uur per dag over elektriciteit kan beschikken.

Overigens zijn het led-lampen die de grootste besparing opleveren: 100 miljard kilowattuur per jaar. De vervanging van 20 miljoen irrigatiepompen levert 25 miljard kilowattuur op. Eenzelfde besparing komt voor rekening van de airconditioners.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.