PG&E gaat 150.000 led-armaturen plaatsen in Californië, Clovis bijt spits af
Het Amerikaanse nutsbedrijf Pacific Gas & Electric (PG&E) gaat in Noord-Californië 150.000 conventionele lampen vervangen door led-lampen. Het spits wordt afgebeten in de plaats Clovis.
In Clovis, gelegen in de county Fresno, worden de komende weken 7.600 led-lampen geplaatst. De stad gaat hierdoor 48.000 dollar per jaar besparen. De vervangingsoperatie neemt 6 tot 12 weken in beslag.
PG&E is een particulier nutsbedrijf dat zorgt voor de levering van aardgas en elektriciteit in Californië. Het nutsbedrijf heeft ongeveer 16 miljoen klanten in het midden en noorden van Californië. Het werkterrein beslaat een oppervlakte van 180.000 vierkante kilometer, vijf keer zo groot als Nederland. In dit gebied zijn er bijna 670.000 straatlantaarns aanwezig. PG&E is eigenaar van bijna een derde van deze lantaarns en onderhoudt ze in die hoedanigheid ook. PG&E gaat dan ook bijna 70 procent van zijn lantaarns verduurzamen.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.
















