Tesla Gigafactory voor productie batterijen eind juli open
Het Grand Opening Event van Tesla’s Gigafactory net buiten Reno in de Amerikaanse staat Nevada vindt op 29 juli plaats. De batterijfabriek krijgt een jaarlijkse productiecapaciteit van 35 gigawatt.
Afgelopen weekend hebben Tesla autobezitters die deelnamen aan het Referral Program (red. en meer dan 5 Models S wisten te verkopen in 2 maanden tijd) een officiële uitnodiging als beloning voor hun inspanningen.
Tesla startte afgelopen najaar al met de assemblage van batterijen in haar fabriek en nu kan ook de productie van batterijcellen van start. De fabriek die in het voorjaar van 2014 werd aangekondigd, moet de wereldwijde batterijproductiecapaciteit verdubbelen en daarmee voor een forse prijsdaling zorgen. Tesla gaat de batterijen uit de fabriek niet alleen aanwenden voor haar elektrische auto’s, maar ook voor haar thuisaccu Powerwall en de grotere broer Powerpack.
In onderstaande video wordt de fabriek in beeld gebracht.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














