© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
26 mei 2016

Chinese productie van lithium-ionbatterijen verdrievoudigd

De Chinese productie van lithium-ionbatterijen is in 2015 verdrievoudigd, mede dankzij de ondersteuning van de overheid voor elektrische voertuigen. Dit blijkt uit een nieuw onderzoeksrapport van CCM.

De productie van lithium-ionbatterijen is in het land toegenomen naar 5,6 miljoen batterijen, goed voor een opslagcapaciteit van 15,7 gigawattuur. China neemt zo’n 70 procent van de wereldproductie van lithium-ionbatterijen voor haar rekening.

‘Met de huidige prijs van grondstoffen en de stijgende vraag naar de verkoop van eindproducten met batterijen, hebben de meeste lithium-ionfabrikanten een grote groei in zowel de omzet als de nettowinst kunnen noteren’, aldus CCM in het rapport.

Tegelijkertijd ligt er voor fabrikanten van lithium-ionbatterijen voor elektrische voertuigen wel gevaar op de loer. De Chinese overheid heeft namelijk aangekondigd dat die fabrikanten aan nieuwe criteria moeten voldoen willen zij voor subsidie vanuit de staat in aanmerking komen. Zo moeten de batterijen onder meer aan ‘industriële standaard’ gaan voldoen. De criteria worden vastgelegd in een officiële leidraad die vanaf juli 2017 van kracht wordt.

 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.