Vliegtuigfabrikant Lockheed Martin trekt ten strijde in energieopslagmarkt
Vliegtuigfabrikant Lockheed Martin trekt ten strijde in de energieopslagmarkt. Het bedrijf wil zowel flow- als lithium-ionbatterijen voor opslagsystemen gaan aanbieden.
Richard Brod, director sales & marketing voor energieopslag bij Lockheed Martin stelt dat zijn bedrijf inzet op twee activiteiten. ‘Allereerst gaat het om de integratie van lithium-ionopslagsystemen. Wij hebben een AC-gekoppeld lithium-ionsysteem ontworpen met een vermogen van 250 kilowatt en opslagcapaciteit van 500 kilowattuur. Alles is aanwezig: van een batterijmanagementsysteem tot thermisch management, allen ontworpen voor single side-toegang.’
De tweede peiler van Lockheed Martin is gericht op het commercialiseren van een nieuwe type flow-batterij. In 2014 verwierf het bedrijf namelijk de activiteiten van Sun Catalytix Corporation, dat aan de basis van de techniek stond. In de komende jaren hoopt Lockheed Martin dit batterijtype definitief naar de markt te brengen.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















