© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
8 januari 2014

Na eerder onderzoek nu definitief zonnepanelen voor Amsterdam Arena

Meldde Solar Magazine vorig jaar al dat er een onderzoek gestart was naar de aanleg van zonnepanelen op de Amsterdam Arena, nu is het dan ook echt een feit. De voetbaltempel gaat circa 4.200 zonnepanelen op haar dak aanbrengen. Het zonnedak wordt…

Meldde Solar Magazine vorig jaar al dat er een onderzoek gestart was naar de aanleg van zonnepanelen op de Amsterdam Arena, nu is het dan ook echt een feit. De voetbaltempel gaat circa 4.200 zonnepanelen op haar dak aanbrengen. Het zonnedak wordt daarmee bijna even groot als een voetbalveld. Nuon, BAM en Arcadis - Green Deal-partners van het stadion - verzorgen de realisatie van het zonnedak samen met Oskomera, dat de levering en montage van de zonnepanelen voor haar rekening neemt.

'De Amsterdam ArenA koos eerder al voor duurzame stadswarmte en –koude. Recent werd een contract getekend voor Nederlandse windenergie dat via Nuon gekoppeld is aan windpark Oudendijk. De installatie van de zonnepanelen is een belangrijke en logische vervolgstap in het realiseren van een per saldo klimaatneutraal stadion in 2015', aldus Henk Markerink, directeur van de Amsterdam ArenA.

De zonnepanelen komen op de niet-licht doorlatende, niet-bewegende delen van het stadiondak in een strook over de hele omtrek boven de dakgoot. De plaatsing van de panelen brengt de ArenA in de top drie van Europese ‘zonnestadions’. Alleen het Stade de Suisse in Bern en het Bentegodi-stadion in Verona leveren meer zonnestroom. In Nederland beschikt de ArenA straks over de op een na grootste zonnepaneleninstallatie op een dak, na het nieuwe distributiecentrum van Hitachi.
Naar verwachting zal de zonnecentrale van de Amsterdam ArenA jaarlijks ruim 930.000 kilowattuur elektriciteit opwekken. Dat is evenveel als ongeveer tweehonderdzeventig Nederlandse huishoudens ieder jaar nodig hebben. De panelen voorkomen de uitstoot van vierhonderddertig ton C02, evenveel als honderdtachtig auto’s jaarlijks uitstoten. Hoewel de ArenA al langer wilde investeren in zonnepanelen, bleek het lastig om het investeringsbedrag van 1,6 miljoen euro binnen een redelijke termijn terug te verdienen. In oktober 2013 ging echter het Amsterdams Klimaat en Energiefonds van start. In dit fonds heeft de gemeente Amsterdam een deel van de opbrengst van de verkoop van Nuon-aandelen ondergebracht. Het fonds verstrekt (achtergestelde) leningen, garanties en/of aandelenkapitaal en zorgt ervoor dat de ArenA het zonnedak financieel rendabel kan installeren en exploiteren.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.