© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
13 mei 2016

Rijksoverheid opent op 1 juli subsidie voor haalbaarheidsonderzoeken opslagtechnologie

Op 1 juli opent de Rijksoverheid via de topsector Energie de ‘systeemintegratie-subsidieregeling’ open. Deze regeling is bedoeld voor haalbaarheidsstudies naar energieopslag- en conversietechnologie.

Er is 750.000 euro budget beschikbaar om in korte tijd meer dan 15 studies van te realiseren. Doel van de systeemintegratiestudies is om consortia de mogelijkheid te bieden om nieuwe concepten en ideeën op het gebied van energieopslag- en conversietechnologie te verkennen, zonder dat het daarvoor nodig is om meteen grote onderzoeksprojecten of investeringsprojecten op te tuigen. Voor de regeling geldt: ‘wie het eerst komt, wie het eerst maalt.’

Door een toename van windenergie en zonne-energie ontstaan volgens de topsector Energie pieken in het aanbod die een extra belasting voor het energienetwerk betekenen. Een oplossingsrichting is een betere integratie tussen schakels en spelers in de energiewaardeketens. Energieopslag- en conversietechnologie kan helpen om de flexibiliteit in het energiesysteem te vergroten. Dat zijn over het algemeen meer technische oplossingen die kunnen helpen om een piek aan energie tijdelijk ergens te parkeren en weer te kunnen gebruiken als er een tekort dreigt.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.