© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
13 april 2016

LightingEurope roept EU op om tegen verbod toleranties op lampenverpakkingen te stemmen

LightingEurope roept de Europese Commissie op om tegen een verbod op toleranties voor lampenverpakkingen te stemmen. De werkelijke prestaties van lampen mogen tot op heden verschillen met het etiket.

Afgelopen december stelde Coolproducts op basis van onderzoek dat producenten van lampen op verpakkingen een loopje nemen met de waarheid. De Europese niet-gouvernementele organisatie (ngo) Coolproducts is een samenwerking van diverse nationale (milieu)organisaties zoals de Nederlandse stichting Natuur & Milieu. Lampen zouden volgens Coolproducts gemiddeld 10 procent minder fel licht geven dan op de verpakking vermeld staat. Strikt genomen is dat niet tegen de wet, omdat er volgens de Europese regels een tolerantiemarge van 10 procent is ingebouwd om onnauwkeurigheden in tests te compenseren.

Coolproducts heeft bij de Europese Unie aangedrongen op een amendement om dergelijke toleranties voor (halogeen)lampen te gaan verbieden. Deze week stemt de Europese Commissie over een amendement om toleranties op verpakkingen te verbieden voor alle Europese sectoren, echter behalve voor de lichtindustrie. Dat is tegen het zere been van Coolproducts en zij pleit er dan ook voor om het  alsnog te gaan verbieden.

‘Lighting  Europe  waardeert het voorstel dat Coolproducts afgelopen week deed in relatie tot het verbieden op toleranties halogeenlampen’, stelt  Diederik  de  Stoppelaar,  secretaris-generaal bij  LightingEurope. LightingEurope is een industrieorganisatie met 33 leden, van Europese lichtfabrikanten tot nationale brancheverenigingen. Op deze manier vertegenwoordigt de organisatie meer d an 1.000 Europese bedrijven die 100.000 Europese werknemers tellen. ‘Wij geloven echter dat een dergelijk belangrijke verandering verder gaat dan enkel halogeenlampen en een significant effect zal hebben op alle verlichtingsproducten. De impact van de verandering is dan ook onmogelijk te voorspellen en het is ook onmogelijk om voorbereiding te treffen op een dergelijk korte termijn voor de vergadering van de Europese Commissie.’

Volgens Lighting Europe is het dan ook beter om te wachten op de ‘Single Lighting  Regulation’ die momenteel door de Europese Commissie wordt voorbereid en per september 2018 van kracht moet worden en alle bestaande reguleringen zal vervangen. ‘Veranderingen aan bestaande reguleringen zullen dan ook een minimaal of zelfs geen effect hebben en lijken een onnodige verspilling van tijd en moeite te zijn’, aldus Stoppelaar.

Lighting Europe beveelt dan ook aan om het onderwerp door te schuiven naar de consultatiebijeenkomst van de ‘Single Lighting Rewgulation’ zodat alle belanghebbenden een gelijke kans hebben om hun visie op het dossier te delen en het voorstel van Coolproducts te beoordelen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.