© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
8 april 2016

Parkeergarage Volkswagenfabriek Baunatal voorzien van led-verlichting

De personeelsparkeergarage bij het logistieke centra van Volkswagen in Baunatal is door OSRAM voorzien van led-verlichting. Op de locatie zijn 450.000 Volkswagen-onderdelen opgeslagen.

De onderdelen worden vanuit Baunatal verdeeld over 7 Duitse verkoopcentra en 83 landen. Als onderdeel van de campagne ‘Think Blue. Factory.’ wil Volkswagen standaarden vaststellen voor energiebesparing en verduurzaming van het bedrijf. Volkswagen heeft zichzelf wereldwijd ten doel gesteld om 25 procent energie te besparen door renovaties en nieuwbouw.

De led-armaturen die in de uitgebreide parkeergarage zijn geplaatst, kennen een terugverdientijd van 3 jaar. De garage was voorzien van 350 1x58 Watt vochtbestendige armaturen die jaarlijks 140.000 kilowattuur aan stroom verbruikt. In de nieuwe situatie zijn de vochtbestendige armaturen ‘Siteco Monsun 2 LED’ toegepast. Bovendien is sensor- en controletechnologie toegepast die specifiek bestemd is voor parkeergarages. De 350 nieuwe armaturen zorgen voor een energiebesparing van 65 procent. Jaarlijks wordt 90.000 kilowattuur aan stroom bespaard.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.