Fagerhult koopt voor 40 miljoen dollar LED LINEAR
Fagerhult heeft voor 40 miljoen euro het Duitse bedrijf LED LINEAR gekocht.LED LINEAR produceert lineaire led-verlichting, led-modules en andere armatuuronderdelen voor zowel zakelijke indoor als outdoor toepassing.
Toepassingsgebieden van verlichting zijn onder meer kantoren, horeca, winkels en high-end woongebouwen. Meer dan de helft van de omzet van het bedrijf is van buiten Europa afkomstig, veelal uit Noord-Amerika en Azië.
Michael Kramer en Carsten Schaffarz zullen actief blijven als directeuren van LED LINEAR. Fagerhult zal de producten van het bedrijven ook via haar eigen distributiekanalen gaan aanbieden en ‘de sterke led-competenties van LED LINEAR gaan aanwenden’.
Per eind 2015 had LED LINEAR 110 medewerkers – Fagerhult telt zelf 2.600 medewerkers – en een omzet van circa 21 miljoen euro. Bovendien is de winstgevendheid van het bedrijf ‘significant hoger’ dan dat van de Fagerhult Group. Naast de aankoopprijs van 40 miljoen euro, kan tot 2018 nog eens 21 miljoen euro extra betaald worden. Het een en ander is afhankelijk van de prestaties van het bedrijf.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















