logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
8 maart 2016

Oud-oprichter Energiebau Michael Schäfer: ‘Met SegenSolar top 5 bestormen’

‘Een top 5-positie is de eerstvolgende stap voor SegenSolar, met Nederland, België en Duitsland als belangrijkste afzetgebied.’ Aan het woord is Michael Schäfer, directeur van SegenSolar GmbH.

Zonnepanelengroothandel SegenSolar maakte begin januari bekend haar Europese activiteiten uit te breiden naar de Lage Landen. SegenSolar, met als holding de Britse pv-groothandel Segen Ltd., doet dit via haar Duitse GmbH die een Nederlands verkoopteam aanstelde.

Volgens Schäfer heeft Segen in England in het segment tot 250 kilowattpiek een marktaandeel van 25 procent. Voor Schäfer betekent de uitbreiding naar Nederland zijn terugkeer op de Nederlandse pv-markt. We moeten terug naar het jaar 1983; het jaar dat Schäfer Energiebau opricht. In de ruim 30 jaar die volgt groeit de als zonnepaneleninstallateur gestarte onderneming uit tot een van Europese belangrijkste pv-groothandels. Door het afbouwen van de Duitse feed-in tarieven vanaf het jaar 2012, komt het bedrijf echter in moeilijkheden.

‘De Europese markt explodeerde en ons bedrijf groeide van 35 werknemers in 2005 naar 400 medewerkers in 2010’, memoreert Schäfer. ‘Wij waren echter voor 70 procent afhankelijk van de Duitse markt.’ In 2012 zette de ondernemer een reorganisatie in. Door de ook in Duitsland sterke wettelijke bescherming van werknemers lukte het Schäfer niet zijn personeelsbestand af te bouwen naar een redelijk aantal. Energiebau is tegenwoordig onderdeel van de Amerikaans-Chinese SPI groep.

Met SegenSolar keert Schäfer dus terug in de solar industrie. Maar wel op een andere manier, want SegenSolar gelooft niet in het conventionele businessmodel van een groothandel. ‘De toekomst van de groothandel is “webbased”. Het online portaal met webshop biedt verder de mogelijkheid om real-time magazijnvoorraden in te kunnen zien en 24 uur per dag, 7 dagen per week te kunnen bestellen. Dus ook op zondag… Oftewel “everywhere, anywhere, anytime”.’

Volgens Schäfer vraagt de toekomst van de zonne-energiesector ook een ander politieke state-of-mind. ‘Als je als bedrijf afhankelijk bent van politieke beslissingen, is er geen vitaal businessmodel mogelijk. Dat hebben vrijwel alle Europese landen – en bijvoorbeeld ook Japan – in de afgelopen jaren bewezen. De invloed van de overheid op de zonne-energiemarkt moet dus verdwijnen.’

En natuurlijk ziet ook Schäfer opslagsystemen als ‘the next big thing’ voor zon-pv. SegenSolar biedt dan ook in alle landen waar zij actief al van meerdere merken diverse opslagsystemen aan. ‘Alleen al in Duitsland zijn er meer dan 1 miljoen pv-installaties die geschikt zijn voor een retrofit-opslagsysteem. De potentie is dus gigantisch.’ Schäfer besluit: ‘Een top 5-positie is de eerstvolgende stap voor SegenSolar, met Nederland, België en de Duitse deelstaat Nordrijn-Westfalen als belangrijkste afzetgebied. Die marktpositie willen wij nog in het kalenderjaar 2016 verwerven.’

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten