Bert Klerk (Formule E-Team): ‘53.000 extra publieke laadpunten nodig’
Bert Klerk, voorzitter van het Formule E-Team, stelt dat er ongeveer 53.000 extra publieke laadpunten voor elektrische auto’s nodig zijn in Nederland. Klerk heeft dit verklaard in een uitzending op BNR Nieuwsradio.
De kosten bedragen 25 miljoen euro. De uitbreiding moet volgens Klerk onderdeel uitmaken van het plan dat momenteel uitgewerkt wordt in het kader van de Motie Groot. Via een aangenomen motie van PvdA-Kamerlid Ed Groot heeft de Tweede Kamer het kabinet afgelopen najaar gevraagd om een plan voor het stimuleren van elektrisch rijden door particulieren. De Kamer vindt het een gezamenlijk belang van Rijksoverheid, auto(lease)branche en consumenten- en milieuorganisaties om de doorstroming van (semi-)elektrische auto’s van de zakelijke naar de particuliere markt zo soepel mogelijk te laten verlopen.
Binnenkort stuurt het Formule E-Team naar aanleiding van de Motie Groot een rapport met aanbevelingen naar minister Kamp van Economische Zaken.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















