
Op 7,8 procent van de Nederlandse glastuinbouwbedrijven wekt men energie op door middel van zonnepanelen. In 2014 was dit pas 5,9 procent. 12,1 procent van de ondernemers heeft het voornemen om in de komende 2 jaar te gaan investeren in deze alternatieve energiebron.
Het hoogste percentage zonnepanelen is aanwezig op de glastuinbouwbedrijven met opkweekmaterialen (10,8 procent). De vaste planten kwekers hebben in de afgelopen jaren het minst gekozen voor zonnepanelen (3,6 procent).
Het zijn de glastuinders binnen de sectoren potplanten (14,9 procent), vaste planten (14,8 procent) en opkweekmaterialen (14,1 procent) waar het percentage investeringsplannen in zonnepanelen het hoogst is. De glasgroententelers hebben relatief gezien de minste investeringsplannen (9,3 procent).
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.