SMA en TenneT gaan samenwerken voor real-time uitwisseling van pv-data
SMA en TenneT, onder meer in Nederland en in Duitsland verantwoordelijk voor elektriciteitstransport en balanshandhaving op het hoogspanningsnet, gaan samenwerken voor het uitwisselen van prestatiegegevens van pv.
TenneT zorgt er in Nederland en op een groot deel van het Duitse hoogspanningsnet voor dat het net voldoende capaciteit heeft om de balans tussen vraag en aanbod te handhaven en onder meer wind- zonne-energie te integreren. SMA gaat TenneT daar nu bij helpen door data over pv-systemen te leveren die TenneT in staat stellen betere voorspellingen te doen over de opbrengst van de systemen.
Met meer accurate opbrengst- en consumptie-data van consumenten en bedrijven met zonnepanelen wil TenneT zich voorbereiden op de toekomst. Urban Keussen (TenneT) hierover: ‘Met het snelgroeiende aandeel van hernieuwbare energie in de energieproductie, is gedecentraliseerde en real-time data van groene stroom steeds belangrijk. Dit partnership is het eerste in haar soort en wij zijn de eerste netbeheerder die real-time data over de productie van zonnestroom krijgt. Het is dan ook een mijlpaal in de digitalisering van de energie-industrie.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














