© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
12 februari 2016

Onderzoekers universiteit Delft en Eindhoven maken hybride dunne filmzonnecellen met recordefficiëntie

Onderzoekers van de TU Delft en de TU Eindhoven hebben onlangs een wereldrecord voor hybride dunne filmzonnecellen neergezet. Er is een conversie-efficiëntie van 13,2 procent bereikt door 2 materialen te stapelen.

Amorf silicium en halfgeleidende polymeren zijn de 2 betreffende absorptiematerialen die gebruikt zijn en ook geschikt zijn voor de grootschalige productie van goedkope dunne filmzonnecellen. Het werk van Hairen Tan (voormalig TU Delft-promovendus en recent NWO Rubicon-laureaat) en Alice Furlan (promovendus TU Eindhoven) is op 18 januari 2016 gepubliceerd in het tijdschrift Advanced Materials.

Meerlaagse zonnecellen zijn constructies waarin 2 of meer zonnecellen met verschillende  absorptiematerialen op elkaar gestapeld zijn. Dit is een effectieve strategie om de efficiëntie van fotovoltaïsche energieconversie te vergroten. De constructies absorberen een groter deel van het zonnespectrum en zorgen voor een efficiëntere conversie van de energie van het zonnespectrum in elektriciteit. In de hybride aanpak wordt amorf silicium met grote bandafstand gebruikt om het zichtbare zonlicht te absorberen en een polymeerlaag met kleine bandafstand voor het infrarood. Hoge conversie-efficiënties zijn bereikt: 11,6 procent en 13,2 procent bij zonnecellen bestaande uit respectievelijk twee en drie absorptielagen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.