© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
9 februari 2016

Led-verlichting voor verschillende monumenten en straten Vlaams Leuven

Verschillende Leuvense monumenten, zoals de gevel van het Heilig Drievuldigheidscollege op de Oude Markt en de poort van het Driutiuscollege, zullen binnenkort met led verlicht worden.

Ook in de Donkerstraat, Blijde Inkomststraat en Brusselsestraat wordt binnenkort de openbare verlichting vernieuwd.  ‘De vernieuwing van de openbare verlichting kadert in het Masterplan Openbare Verlichting, dat we samen met netbeheerder Eandis aan het opmaken zijn’, aldus schepen van Openbare Werken Dirk Robbeets. Met het Masterplan wil Leuven structureel minder energie verbruiken, zonder in te boeten aan gezelligheid, veiligheid of comfort voor de burgers. Tot het Masterplan definitief vorm krijgt, wil de stad al zo veel mogelijk straatverlichting energiezuinig maken, door bijvoorbeeld bij elke heraanleg van een straat of plein meteen dimbare led-armaturen te voorzien. ‘Zo besparen we al 20.500 euro per jaar op onze energiefactuur, en stoten we 28,5 ton CO2 minder per jaar uit.’

In de Brusselsestraat, de Donkerstraat en de Blijde Inkomststraat vervangt Eandis binnenkort een kleine 100 lichtpunten. ‘Eandis maakte voor deze drie straten een studie, om te bekijken welke ingrepen nodig waren om het energieverbruik maximaal te laten dalen’, zegt Robbeets. De bestaande verlichting wordt volledig vervangen door led-verlichting, en in de Brusselse- en Donkerstraat zal er ’s nachts gedimd worden.

Het Masterplan dat Eandis en de stad aan het uitwerken zijn, brengt niet alleen het energieverbruik van de openbare verlichting in kaart, maar legt ook concrete keuzes vast op het vlak van openbare verlichting, afhankelijk van de verschillende behoeften van straten en pleinen. Door het bestaande openbaar verlichtingspark goed te analyseren en gericht te investeren kan veel bespaard worden, zowel op energieverbruik als op CO2-uitstoot.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.