© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 november 2013

SunDay 2013: sneak preview Solar Trendrapport toont optimisme over 2014

Eenentachtig procent van de geênqueteerden van het Solar Trendrapport 2014 toont zich optimistisch over de marktontwikkeling in het komende kalenderjaar. Zij verwachten dat de zonnepanelenmarkt in Nederland in 2014 zal groeien ten opzichte van het…

Eenentachtig procent van de geênqueteerden van het Solar Trendrapport 2014 toont zich optimistisch over de marktontwikkeling in het komende kalenderjaar. Zij verwachten dat de zonnepanelenmarkt in Nederland in 2014 zal groeien ten opzichte van het voorgaande jaar. Tien procent verwacht geen groei en negen procent durft geen verwachting uit te spreken.

Tijdens de SunDay gaf Edwin van Gastel (Solar Magazine) namens de initiatiefnemers van het trendrapport - de vakbeurs Solar Solutions en het vakblad Solar Magazine - de aanwezigen alvast een inkijkje over de resultaten die op 21 januari 2014 tijdens een speciale bijeenkomst in Duin & Kruidberg (Santpoort) bekend wordt gemaakt.

Naast de marktverwachting presenteerde Van Gastel ook een statistiek over de invloed van de Europese importheffingen op Chinese zonnepanelen. Wat daarbij opviel is dat toch nog acht procent van de ondervraagden positieve effecten ziet van de importheffing.

Over het trendrapport
In het trendrapport komen de volgende onderwerpen aan bod:
- Marktontwikkelingen: groei, prijs en nieuwe markten
- Technologieontwikkelingen: productveranderingen en marktbehoeften
- Politieke trends: verwachtingen van de markt richting de overheid
- Marktoverzicht zonthermie: door Holland Solar (Erik Lysen en Gerard van Amerongen)
- Marktoverzicht zonnestroom: door Polder PV (Peter Segaar)Industrie aan het woord: visie van acht captains of industry op drie scenarios van politieke bemoeienis

Het Solar Trendrapport 2014 wordt gepresenteerd op 21 januari 2014 in Duin & Kruidberg te Santpoort. Geïnteresseerden die deze bijeenkomst bij willen wonen (met een keynote van marketinggoeroe Eugère Roorda) kunnen zich hier aanmelden. Een hardcopy van het trendrapport kan hier gereserveerd worden.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.