VELUX levert Natural Light solar lampen in Afrika via 150 lokale verkopers
1 jaar na de krachtenbundeling tussen de VELUX Groep, Little Sun en Plan International om Afrika van lampen op zonne-energie te voorzien, zijn de eerste solar led-lampen uitgeleverd.
Op dit moment worden 150 lokale verkoopmedewerkers opgeleid om de Natural Light solarlampen te kunnen verkopen zodat de eerste begin dit jaar kunnen worden gedistribueerd in Senegal, Zimbabwe en Zambia.
De VELUX Groep heeft een eerste partij van 14.500 Natural Light lampen op zonne-energie geproduceerd en gedoneerd. Deze lampen zullen worden verkocht tegen lokaal betaalbare prijzen in Senegal, Zimbabwe en Zambia.
De Natural Light solarlampen zijn ontworpen door Mariana Arando en Luca Fondello.
Het distributiemodel dat wordt toegepast heeft veel overeenkomsten met het microkrediet concept, waarbij kleine, lokale ondernemers die onder normale omstandigheden geen leningen kunnen afsluiten (omdat ze te weinig stabiel inkomen of onderpand hebben), kleine leningen wordt aangeboden waarmee ze een bedrijfje kunnen starten. Om de verkoop van de grond te krijgen, wordt de eerste voorraad Natural Light solarlampen aan de ondernemers gedoneerd door de VELUX Groep. Als ze hun voorraad hebben verkocht, geeft de winst hen het kapitaal om extra solarlampen te kopen, waarmee ze hun eigen, zelfvoorzienend bedrijfje kunnen beginnen.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














