logo
© Stedin
© Stedin
1 oktober 2026

Warmtepompen, laadpalen en elektrisch koken, nieuw elektriciteitsstation in Delft maakt het voor 30.000 woningen mogelijk

Stedin heeft 3 transformatoren geplaatst in het nieuwe elektriciteitsstation aan de Kerkpolderweg in Delft. Het station gaat de wijken Voorhof, Tanthof en Buitenhof voorzien van stroom voor 30.000 woningen.

Afgelopen week was de Kerkpolderweg urenlang afgesloten. De 3 transformatoren arriveerden op speciale diepladers en werden met een hijskraan op hun plek gezet. Buurtbewoners konden toekijken en werden met koffie en thee ontvangen.

Stroom omlaag schakelen
Een transformator is de schakel die de inkomende stroom bruikbaar maakt voor wijken en bedrijven. De elektriciteit die Delft binnenkomt via het regionale netwerk heeft een spanning van 25.000 volt. De transformatoren brengen dat terug naar 10.000 volt, waarna de stroomhuisjes in de buurt het verder terugbrengen naar de 230 volt die gemiddeld op een stopcontact staat.

‘Je kunt een transformator vergelijken met de afrit van een snelweg’, legt projectleider Roel Duran van Stedin uit. ‘Zodra je de snelweg afrijdt, rem je af want je wilt niet met 130 kilometer per uur de oprit op komen rijden.’

3 keer meer capaciteit
Het nieuwe station vervangt het bestaande station aan de Sadatweg. De capaciteit is goed voor 30.000 woningen, 3 keer zoveel als het oude station. Als het nieuwe station operationeel is, wordt het oude buiten gebruik gesteld en ontmanteld.

De bouw is in 2021 begonnen. De verwachte oplevering is 2028, maar na oplevering kan het station nog niet direct volledig worden benut vanwege drukte op het landelijke hoogspanningsnet. Volledige ingebruikname wordt verwacht wanneer de capaciteit van het hoogspanningsnet tussen 2032 en 2035 is uitgebreid.

Oproep voor bewust stroomgebruik
Maarten Bijl, regiodirecteur van Stedin Zuid-Holland, roept bewoners ondertussen op tot bewust stroomgebruik.

‘Ons stroomnet is druk bezet, zeker in een regio zoals Delft. Daarom helpt het ook als we beter met ons stroom omgaan en bijvoorbeeld stroom gebruiken wanneer er veel aanbod is en zo weinig mogelijk stroom gebruiken in de piekuren tussen 16.00 en 21.00 uur. Ook als het nieuwe station er is, blijft dit belangrijk’, aldus Bijl.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten