
De Nymo WaterAccu wordt gekoppeld aan een bestaande elektrische boiler. De Nymo stuurt de boiler aan op het moment dat er overtollige zonnestroom wordt teruggeleverd aan het stroomnet: die energie wordt dan opgeslagen als warm water, zodat huishoudens minder van het stroomnet afhankelijk zijn.
Bekende ondernemers aan boord
Solyx Energy haalt Stefan Witkamp, medeoprichter van het smart home-platform Homey, en Mike van Klaveren, algemeen directeur van groothandel Elektramat, aan boord als aandeelhouder. Samen met een financiering van Rabobank gaat het om circa 350.000 euro. De investeerders brengen naast kapitaal ook strategische kennis mee uit aanpalende markten.
‘Ik geloof sterk in een toekomst waarin apparaten in huis meebewegen met de beschikbare energie’, stelt Witkamp. ‘De Nymo WaterAccu past daar perfect in. Met sterke partners en integraties, waaronder Itho Daalderop en Homey, en bewezen vraag is het nu tijd om hard op te schalen.’
‘Ik zie bij Elektramat van dichtbij hoe hard de markt voor verduurzaming en elektrificatie groeit’, vult Van Klaveren aan. ‘De WaterAccu lost een heel concreet probleem op en is simpelweg een hele goede case, qua terugverdientijd, voor een grote groep huishoudens met zonnepanelen. Zeker met het einde van de salderingsregeling in zicht.’
Opschalen van productie
De investering volgt op sterke commerciële groei: de omzet in 2026 tot nu toe ligt 500 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar. Solyx kondigt een productlancering aan, en zet in op het opschalen van productie, marketing en strategische samenwerkingen. Eerder sloot het bedrijf al een samenwerking met boilerfabrikant Itho Daalderop, waarbij de Nymo-technologie wordt gecombineerd met de Green Energy Pulse-boilers van de Nederlandse fabrikant.
‘Miljoenen huishoudens hebben zeer binnenkort behoefte aan slimme én betaalbare manieren om hun eigen zonnestroom te gebruiken’, aldus Emma Snaak, medeoprichter van Solyx Energy. ‘Wij willen ervoor zorgen dat warm water daarin een vanzelfsprekende vorm van energieopslag wordt.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.