logo
© Zendure
© Zendure
3 september 2026

IFA 2026: Zendure presenteert Agentic HEMS, AI beslist zelf wanneer thuisbatterij laadt en ontlaadt

Zendure presenteert op IFA 2026 in Berlijn zijn Agentic HEMS: een home energy management system (hems) dat niet alleen reageert op de actuele situatie, maar ook voorspelt en zelfstandig bepaalt wat er nodig is.

In hedendaagse huishoudens komen steeds meer energiestromen samen: zonnepanelen, thuisbatterijen, elektrische auto’s en warmtepompen beïnvloeden elkaar voortdurend, terwijl een energiesysteem tegelijkertijd moet sturen op kosten, comfort, levensduur van de batterij en veiligheid.

Van reageren naar voorspellen
Dat vraagt meer dan alleen reageren op wat er nu gebeurt, stelt Zendure. Met Agentic HEMS wil het bedrijf een systeem bieden dat ook vooruitkijkt, een planning maakt en vervolgens zelfstandig handelt.

Daarvoor combineert Zendure drie technologieën. ZenPulse verzorgt de voorspellingen: van de opbrengst van zonnepanelen en de actuele elektriciteitsprijs tot weersomstandigheden en het huishoudelijk energieverbruik. Op basis van die data nemen ZENKI ai-agents zelfstandig beslissingen; ai staat voor kunstmatige intelligentie. Tot slot zorgt het besturingssysteem Zen+OS dat die beslissingen daadwerkelijk worden uitgevoerd door de apparaten in huis.

Open platform voor thuis
Zen+OS is opgezet als een open platform, zodat gebruikers, ontwikkelaars, installateurs en partners eigen toepassingen en energiestrategieën kunnen bouwen. Het systeem werkt met veelgebruikte communicatieprotocollen als MQTT en is compatibel met slimme platforms als Home Assistant en Homey. Zendure stelt dat meer dan 90 procent van de gangbare huishoudelijke apparaten wordt ondersteund. In Europa zijn ruim 870 energieleveranciers aangesloten, met gezamenlijk meer dan 150 miljoen gebruikers. Ook meer dan 5.000 warmtepompmodellen zijn compatibel met het platform.

Aanvullend biedt Zendure ZenWave, een eigen dynamisch energietarief waarmee het systeem automatisch stroom inkoopt op het voordeligste moment. Zo kan het systeem tijdens een dure avondspits opgeslagen zonne-energie inzetten, het laden van een elektrische auto uitstellen of de batterij preventief volladen als er meerdere bewolkte dagen worden voorspeld. Afwijkingen bij een warmtepomp kan het systeem signaleren voordat die tot storingen leiden.

Heel huis, één systeem
Op IFA toont Zendure hoe de aanpak samenkomt in de ZEN+ Home-demonstratie, met 3 productlijnen centraal. De SolarFlow Mix-serie als modulaire plug-in thuisbatterij, uitbreidbaar van één unit tot een systeem voor het volledige huishouden. De PowerHub verbindt meerdere SolarFlow Mix-units, zonnepanelen, laadpalen voor elektrische auto’s en warmtepompen, en biedt tegelijk noodstroom op het niveau van een ononderbreekbare stroomvoorziening (ups). De SolarFlow 2400-serie biedt verder compacte plug-and-play opslag voor balkon- en retrofittoepassingen.

Elektrische mobiliteit
Zendure richt zich ook op de koppeling met elektrische mobiliteit. De nieuwe RangeFlow-cargofiets en de laadpaal EVFlow AC Series – een wallbox – zijn eveneens geïntegreerd met het energiemanagementsysteem, zodat elektrische fietsen en auto’s kunnen worden opgeladen met energie die thuis is opgewekt.

‘De HEMS van vandaag optimaliseert elektriciteit’, zegt chief executive officer Bryan Liu. ‘De Agentic HEMS van morgen optimaliseert het dagelijks leven. Agentic HEMS is geen extra AI-functie, maar een verandering op systeemniveau.’

Zendure is van 4 tot en met 8 september aanwezig op IFA 2026 in Berlijn, hal 2.2, stand 124. Bezoekers kunnen ook een testrit maken met de RangeFlow-cargofiets op de IFA Mobility Track.

Bekijk hier in de Solar & Storage Magazine Productzoeker waar de SolarFlow 4000 Mix-serie thuisbatterijen van Zendure in de Benelux te verkrijgen is.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten