
Allimex Green Power heeft een officiële doorstart aangekondigd na een intensieve periode van juridische en bedrijfsmatige herstructurering. Het bedrijf uit het Belgische Tessenderlo wil hiermee een basis voor continuïteit en verdere groei leggen in de sector voor montagemateriaal voor zonnepanelen.
Mijlpaal
De herstructurering geeft het bedrijf naar eigen zeggen ruimte voor ontwikkeling, efficiëntie en innovatie. ‘Dit is een belangrijke mijlpaal voor ons bedrijf’, zegt chief executive officer (ceo) Stein Saelen. ‘De doorstart geeft ons de kans om fris en sterk verder te ondernemen.’
Alle lopende projecten en samenwerkingen worden zonder onderbreking voortgezet. Het team blijft volledig operationeel en alle activiteiten verlopen volgens planning. De Nederlandse vestiging van montagesysteemfabrikant Allimex Green Power werd eind oktober failliet verklaard, terwijl de Belgische moederorganisatie in Tessenderlo onder gerechtelijk gezag werd geplaatst.
Specialisatie montagemateriaal
In het eerste kwartaal van 2026 introduceert het bedrijf officieel de nieuwe merkidentiteit ProMount. Deze naamsverandering markeert de strategische keuze voor focus en professionele dienstverlening. ProMount gaat zich specialiseren in montagemateriaal voor platte daken en schuine daken, maatwerkoplossingen en calculaties op maat.
‘We blijven onze klanten bedienen zoals zij dat van ons gewoon zijn’, aldus Saelen. ‘Tevens blijven we investeren in verbetering met focus op een sterk Europees merk. Vandaar de naam ProMount. Solide montagemateriaal voor elk daktype, doorheen heel Europa.’
Eenvoud voor installateurs
Het bedrijf richt zich met de nieuwe identiteit op klanten in België, Nederland en de bredere Europese markt. ProMount positioneert zich als leverancier van montagesystemen waarbij bevestigingsonderdelen, profielen en klemmen centraal staan.
De visie achter ProMount is helder. ‘Solar mag geen complexe sector zijn’, stelt Saelen. ‘Installateurs willen snelheid, duidelijkheid en zekerheid. Daarom bouwen wij montagesystemen die logisch zijn, communicatie die helder is en service die écht ontzorgt.’
Investering technische innovatie
Vanaf 2026 stelt ProMount aanzienlijk te gaan investeren in onderzoek, ontwikkeling en technische innovatie. Het bedrijf ontwikkelt montagesystemen specifiek voor installateurs die op daken werken. De systemen worden volgens Saelen intuïtief ontworpen en de ondersteuning blijft continu beschikbaar.
‘De focus ligt op het eenvoudiger maken van werkzaamheden voor installateurs. ProMount werkt aan producten die snel te monteren zijn en rekening houden met verschillende daktypes en situaties.’
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.