
De projecten worden gerealiseerd in Geel en Massenhoven. De projecten Volta en Franklin worden aangesloten op het Belgische transmissienet van 150 kilovolt dat wordt beheerd door Elia.
30 containers
Ze bestaan elk uit 30 containers met Alfen’s TheBattery Elements-technologie. De bouw staat gepland voor midden 2026, met ingebruikname eind 2027. De systemen worden geleverd als turnkey oplossingen. Dit betekent dat Alfen het complete project verzorgt, inclusief installatie, indienststelling en grid compliance testing. Daarnaast volgt een meerjarig monitoring- en servicecontract.
De projecten zijn toegekend onder het Capaciteitsremuneratiemechanisme (CRM) van Elia. HybriX Energy kan de energieopslagsystemen inzetten op verschillende energie- en flexibiliteitsmarkten.
‘De projecten Volta en Franklin vormen een belangrijke stap in het versterken van onze aanwezigheid in de snel groeiende batterijopslagsector in België’, aldus Kevin Lammertyn en Stijn Heyselberghs, medeoprichters van HybriX Energy. ‘De ondertekening van deze contracten weerspiegelt het vertrouwen dat wij na een uitgebreide marktanalyse in Alfen hebben.’
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.