
De Belgische markt biedt volgens de 2 bedrijven nieuwe kansen voor slimme energieopslagoplossingen, mede door de afschaffing van de terugdraaiende teller. Sessy heeft de voorgenomen opname op de Synergrid-lijst bereikt, waardoor de thuisbatterij voldoet aan de Belgische technische vereisten voor veilige netaansluiting.

Pre-order beschikbaar
‘De Belgische markt is klaar voor slimme en conforme opslagoplossingen', vertelt Roeland Nagel, chief executive officer bij Charged. ‘We hebben een betrouwbaar product, volledig bedacht en geassembleerd in Nederland, met daarbovenop de nodige Nederlandse ondersteuning en opleiding.’
Belgische installateurs kunnen vanaf oktober 2025 de Sessy thuisbatterij vooraf bestellen via 4blue of vandaag tijdens de tweede beursdag van Sustainable Solutions Kortrijk op stand C13. Consumenten kunnen hun interesse kenbaar maken via de nieuwe website van Sessy. Door nu te pre-orderen, verzekeren installateurs zich van levering in de eerste uitrolgolf.
Installateurstraining
‘Installateurs kunnen nu aan de slag met een product dat snel te installeren is, modulair uitbreidbaar en volledig uit Nederland komt’, aldus Robert-Paul Evers, chief executive officer van 4blue.
Om installateurs optimaal te ondersteunen, organiseren Sessy en 4blue op 6 november 2025 in Gent de eerste officiële installateurstraining. Dit past in de gezamenlijke strategie om vakkundige ondersteuning te bieden bij de installatie en configuratie van hun producten.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.