logo
© Eneco
© Eneco
29 september 2025

Eneco gaat in congestiegebieden thuisbatterijen inzetten tegen overbelast stroomnet

Eneco gaat klanten in congestiegebieden thuisbatterijen met korting aanbieden. De actie is onderdeel van een landelijke samenwerking met energiebedrijven en netbeheerders om pieken in stroomverbruik op te vangen.

De energieleverancier gaat de thuisbatterij onder meer aanbieden in een groot deel van Dordrecht.

Slimme oplossingen
Vooral tijdens winteravonden, wanneer mensen thuiskomen van werk, wordt veel elektriciteit tegelijkertijd gevraagd. Door dit piekverbruik kan het stroomnet overbelast raken. Zo ook in Dordrecht waar grootverbruikers nog 8 jaar moeten wachten op uitbreiding van het stroomnet.

De gezamenlijke aanpak van Eneco met andere energieleveranciers vindt plaats in 21 door netbeheerders Enexis, Liander en Stedin aangewezen gebieden waar netcongestie acuut is. Deze gebieden omvatten ongeveer 35.000 huishoudens, met Dordrecht als grootste gebied. Huishoudens kunnen bijdragen door hun stroomverbruik te spreiden over de dag.

Batterijvoordeel
Eneco-klanten kunnen een thuisbatterij met extra korting aanschaffen. De voorwaarde is dat ze meewerken aan de aanpak en hun batterij beschikbaar stellen om netcongestie te verminderen. Thuisbatterijen kunnen namelijk stroom teruggeven aan het elektriciteitsnet wanneer er vraag naar is, of juist energie opslaan als er veel beschikbaar is.

Dit gebeurt op aanwijzing van de netbeheerder en verloopt volledig automatisch. Klanten hebben hier geen omkijken naar. De samenwerking tussen de energiebedrijven en netbeheerders richt zich ook op het slimmer laden van elektrische auto’s om het stroomnet te ontlasten.

Deel dit artikel:
In samenwerking met
storage_magazine_logo

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten