© Svleusden | Dreamstime.com
31 juli 2025

Rabobank en DLL trekken 1 miljard euro uit voor duurzame investeringen mkb

De EIB, Rabobank en DLL stellen 1 miljard euro beschikbaar voor Europese mkb-bedrijven die willen investeren in duurzaamheid. Van dit bedrag is 500 miljoen euro bestemd voor Nederlandse ondernemers.

Daarbij ligt volgens de financieringsinstellingen de nadruk op klimaat en landbouw.

Energietransitie
De Europese Investeringsbank verstrekt 2 leningen van 250 miljoen euro aan Rabobank en haar dochteronderneming DLL; voorheen DE Lage Landen. Beide financiële instellingen verdubbelen dit bedrag met eigen middelen, waardoor de totale financieringsruimte uitkomt op 1 miljard euro.

De financieringsregeling voor Nederlandse bedrijven richt zich specifiek op kleinschalige projecten in de energietransitie. Van het beschikbare bedrag is minimaal 40 procent bestemd voor klimaatrelevante investeringen en gaat minstens 40 procent naar bio-economische sectoren, waaronder de landbouw.

Carlo van Kemenade, directeur Retail NL en bestuurslid van Rabobank, benadrukt het belang van deze regeling: ‘We zijn trots op het vervolg op onze succesvolle samenwerking met de EIB. Duurzaamheid is een belangrijke pijler van de strategie van Rabobank.’

Europese impact
De duurzame investeringen via DLL richten zich op meerdere EU-landen, met focus op Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje, België, Zweden, Polen, Ierland en Nederland. DLL legt de nadruk op circulariteit, voedsel en energietransities in haar financieringsbeleid.

‘Als transitiepartner gelooft DLL dat duurzaamheid van fundamenteel belang is voor zakelijk succes op de lange termijn’, zegt Lara Yocarini, chief executive officer van DLL. De financiering stelt het bedrijf in staat om toegankelijkere leaseoplossingen aan te bieden voor duurzamere apparatuur en technologie.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.