
De nieuwe knelpunten in de provincie bevinden zich bij de stations Eemshaven-Midden, Eemshaven-Oost, Meeden, Stadskanaal, Veendam en Winschoten.
Groter dan 6 megavoltampère
Voor klanten met een aansluiting groter dan 6 megavoltampère geldt een uitzondering voor de stations. Dit zijn klanten met een directe aansluiting op het hoog-/middenspanningsstation. Onder specifieke voorwaarden is voor hen nog ruimte vrij.
Verplichte deelname congestiemanagement
Afgelopen december is Enexis gestart met een volgende fase voor congestiemanagement. In deze fase verplicht de netbeheerder grote invoeders van elektriciteit om een aanbod te doen voor congestiemanagement.
Deze verplichting gaat per direct ook gelden voor de stations Ommen Dante in de provincie Overijssel en Hoogeveen in de provincie Drenthe.
De juni 2026-editie van Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de NEN1010:2020 die in de wet vastgelegd wordt, zonnepanelen op huurwoningen en de druk op het Vlaamse stroomnet.