
De nieuwe knelpunten in de provincie bevinden zich bij de stations Eemshaven-Midden, Eemshaven-Oost, Meeden, Stadskanaal, Veendam en Winschoten.
Groter dan 6 megavoltampère
Voor klanten met een aansluiting groter dan 6 megavoltampère geldt een uitzondering voor de stations. Dit zijn klanten met een directe aansluiting op het hoog-/middenspanningsstation. Onder specifieke voorwaarden is voor hen nog ruimte vrij.
Verplichte deelname congestiemanagement
Afgelopen december is Enexis gestart met een volgende fase voor congestiemanagement. In deze fase verplicht de netbeheerder grote invoeders van elektriciteit om een aanbod te doen voor congestiemanagement.
Deze verplichting gaat per direct ook gelden voor de stations Ommen Dante in de provincie Overijssel en Hoogeveen in de provincie Drenthe.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.