
De openstellingsronde 2023 van de Stimulering Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++) werd vorig jaar met 8,3 miljard euro overtekend. Dat kwam grotendeels door de 7,6 miljard euro subsidie die werd aangevraagd voor CO2-afvang en -opslag/gebruik (ccs/ccu).
Beoordeling loopt nog
De beoordeling van de 2023-ronde loopt momenteel nog en hierdoor kunnen volgens Jetten slechts voorlopige resultaten gedeeld worden. ‘Naar verwachting wordt aan 4 CCS-projecten subsidie toegekend voor 2,0 miljard euro. Als afvalverbrandingsinstallaties onder het Europees systeem voor emissiehandel (ETS) zullen gaan vallen, wordt naar verwachting 1,4 miljard euro aan deze projecten uitgekeerd. Als afvalverbrandingsinstallaties buiten het ETS blijven, wordt naar verwachting 2,0 miljard euro uitgekeerd.’
De demissionair minister maakt de definitieve resultaten van de SDE++ nog voor de zomer bekend. Als daadwerkelijk ruim 5 miljard euro aan CCS-projecten afvalt, betekent dit dat de 1.306 zonne-energieprojecten waarvoor een aanvraag is ingediend – en die goed zijn voor 3,4 gigawattpiek zonnepanelen – een grotere kans maken op de toekenning van subsidie.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.