© Soly
16 januari 2024

30 miljoen euro groeikapitaal Soly voor uitbreiding naar Zuid-Europa en Scandinavië

Installateur van zonnepanelen Soly heeft 30 miljoen euro groeikapitaal opgehaald. De investering stelt het Groningse bedrijf in staat te groeien naar Frankrijk, Italië, Spanje en Scandinavië.

De investeringsronde werd geleid door het venture capital bedrijf ArcTern Ventures in samenwerking met het Amerikaanse Fifth Wall, de vermogensbeheerder die zich richt op het verbeteren en verduurzamen van de gebouwde omgeving. De bestaande investeerders Shell Ventures en pensioenfonds ABP nemen ook aan de nieuwe financieringsronde deel.

Dynamisch energiecontract
Oprichter Milan van der Meulen stelt dat Soly met de investering toegroeit naar het energiebedrijf van de toekomst. ‘De energietransitie draait allang niet meer alleen om het opwekken van energie. In de komende fase is het voorspellen en aansturen van duurzame energie cruciaal. In 2023 hebben we daarom ons energiebesturingssysteem gelanceerd: de Soly Brain. Op basis van ons dynamisch energiecontract worden onder andere zonnepanelen, thuisbatterijen en laadpalen slim aangestuurd om zo een extra verdienmodel voor de eindgebruiker te realiseren. Uiteindelijk zullen we al onze gebruikers bundelen in een virtual power plant om zo actief het energienet te balanceren en nieuwe diensten aan te kunnen bieden. Dit jaar zullen we de eerste energienetwerken in Nederland en Duitsland al gaan realiseren.’

Mede door internationale uitbreiding, nieuwe producten en het eigen softwareplatform, heeft Soly in 2023 zijn omzet verdrievoudigd ten opzichte van 2022. Inmiddels is Soly actief in Nederland, België, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Afrika met de verkoop en verhuur van zonne-energiesystemen, batterijen en laadpalen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.