
De Kempengemeenten hebben het initiatief genomen om het onderzoek op te starten dat ook door de provincie Noord-Brabant wordt ondersteund.
Zonnepanelen en windmolens
De energy hub moet als lokaal energienetwerk de bedrijven minder afhankelijk maken van de momenteel nog beperkte capaciteit van het regionale stroomnet. Energy hubs maken optimaal gebruik van lokaal opgewekte duurzame energie en zorgen voor balans tussen de opwek, de opslag en het verbruik van energie. Daarbij is het ook mogelijk om directe verbindingen te leggen tussen verschillende soorten duurzame energie én met gebruikers van groene stroom.
Op het Kempisch Bedrijvenpark zijn diverse bedrijven gevestigd met een groot energieverbruik. Deze maakbedrijven groeien door en investeren in automatisering en robotisering. Daarnaast zijn er grote dakoppervlakten beschikbaar voor zonnepanelen en zijn er vergevorderde plannen in de nabijheid van het bedrijvenpark voor windmolens aan de A67. De huidige netcongestie maakt volgens Enexis duidelijk dat de huidige infrastructuur niet toekomstbestendig is.
Haalbaarheidsonderzoek
Firan voert in de komende periode een haalbaarheidsonderzoek uit. Door middel van energiescans wordt het verbruiksprofiel en de opwek van energie in de studie in kaart gebracht en worden de knelpunten geanalyseerd. Daaruit volgt een concept energy hub en een businesscase. Dit concept moet later ook toegepast kunnen worden op andere bedrijvenparken.
In de loop van 2023 moeten de eerste resultaten opgeleverd worden.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.