© Suncom Energy
4 november 2022

Suncom Energy maakt geconcentreerde zonnewarmte geschikt voor kleinschalig gebruik

De Nederlandse start-up Suncom Energy meldt erin geslaagd te zijn om geconcentreerde zonnewarmtetechnologie geschikt te maken voor kleinschaliger gebruik en heeft 2 miljoen euro groeikapitaal opgehaald.

De Utrechtse start-up is daarmee klaar om de eerste installaties te produceren.

500 graden Celsius
Bij geconcentreerde zonnewarmte (cps, red. ook wel afgekort tot cst) wordt zonlicht gefocust om een medium op te warmen. Het maakt gebruik van hetzelfde principe als het starten van een vuurtje met een vergrootglas.

De crux van Suncom’s technologie zit in de speciale buis in het brandpunt van de spiegels, de zogenaamde receiver. Hierdoor wordt vloeistof gepompt, welke verhit wordt door de geconcentreerde zon. Door het speciale ontwerp van de receiver kunnen temperaturen tot 500 graden Celsius worden bereikt. De hete vloeistof kan tussentijds worden opgeslagen in een warmtebatterij.

Parabolische spiegels
Met parabolische spiegels van 2 meter breed kan Suncom’s technologie dezelfde hoge temperaturen bereiken die nodig zijn voor veel warmtetoepassingen en het opwekken van elektriciteit. De energie die in het medium wordt opgeslagen, kan direct als warmtebron gebruikt worden of worden omgezet naar elektriciteit. De efficiëntie van de technologie is volgens het bedrijf ruim 3 keer hoger dan zonnecellen die direct elektriciteit opwekken.

Suncom wil de technologie inzetten voor het verwarmen van stadsverwarming, kassen, voedselverwerkingsfabrieken en bakkerijen en omzetten naar elektriciteit.

2 miljoen euro
Suncom Energy is in 2019 opgericht door werktuigbouwkundige Henk Arntz. Hij leidt het bedrijf samen met Wout Gubbels, die eveneens Werktuigbouwkunde heeft gestudeerd aan de Technische Universiteit van Eindhoven (TU/e).

Na toekenning van Vroegefasefinanciering van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) zijn 4 investeerders aangesloten: business angels Leon Adegeest en Beat Niederöst, Northpool Holding vertegenwoordigd door Maarten en Roald Noort en een crowdfundinggroep van meer dan 50 vrienden en familieleden. De investering van in totaal meer dan 2 miljoen euro heeft Suncom in staat gesteld zijn technologie te commercialiseren.

2 patenten
Suncom heeft dit jaar zijn eerste 2 patenten ontvangen en heeft een succesvolle demonstratie achter de rug op het Plataforma Solar de Almeria, een in csp gespecialiseerd kennisinstituut in Spanje.

Vanuit verschillende landen is er volgens het bedrijf interesse in de technologie, waaronder Nederland, Spanje en Zuid-Afrika. De interesse komt uit verschillende sectoren, waaronder landbouwproductie, bakkerijen, de verwarming van zwembaden, stadsverwarming, waterontzilting, mijnbouw en de levering van elektriciteit in afgelegen gebieden.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.