© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
25 oktober 2019

Liander, Enexis en Stedin: huishoudens verzwaren elektriciteitsaansluiting vanwege verduurzaming

Steeds meer consumenten laten hun elektriciteitsaansluiting in huis verzwaren vanwege de verduurzaming met warmtepompen, laadpalen en zonnepanelen. Dit stellen netbeheerders Lianders, Enexis en Stedin.

Cijfers van de 3 netbeheerders laten zien dat het aantal aanvragen binnen enkele jaren gaat verdubbelen.

Zo vroeg mogelijk aanvragen
Verzwaringen worden volgens de organisaties over het algemeen aangevraagd als consumenten meer elektriciteit gaan gebruiken. Hiervoor is een aanpassing in de meterkast door een monteur noodzakelijk. Bij circa 50 procent van de bestaande woningen zou de huidige elektriciteitsaansluiting niet geschikt zijn voor bijvoorbeeld warmtepompen, elektrisch koken of laadpalen. De stijging van het aantal aanvragen toont aan dat steeds meer consumenten gebruik gaan maken van zwaardere elektrische toepassingen.

Bij veel nieuwbouwwoningen zijn elektriciteitsaansluitingen volgens de netbeheerders wel al ontworpen voor een hoger elektriciteitsgebruik. In veel bestaande bouw is dit nog niet het geval. De verwachting van de 3 organisaties is dat het aantal aanvragen voor een verzwaring flink gaat toenemen. ‘Consumenten doen er goed aan om zo vroegtijdig mogelijk hun aanvraag in te dienen, onder meer vanwege de schaarse hoeveelheid technici om het werk uit te voeren’, aldus de netbeheerders. ‘We pakken de werkzaamheden al efficiënt aan door bijvoorbeeld het verzwaren te combineren met het vervangen van de traditionele energiemeter door een slimme meter.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.