Osram maakt weg vrij voor officieel overnamebod van AMS
Osram heeft de zogenaamde stilstandovereenkomst met AMS beëindigd. Daarmee is de weg vrijgemaakt voor een officieel overnamebod op de lichtfabrikant van het Oostenrijkse technologiebedrijf.
Bovendien betekent het de volgende fase van de overnamestrijd om Osram van AMS met investeerders Bain Capital en Carlyle Group.
4,3 miljard euro
AMS mag nu officieel een bod uitbrengen en proberen steun te krijgen van 70 procent van de aandeelhouders van Osram. Het bod, dat naar verwachting geldig is tot begin oktober, bedraagt 38,50 euro in contanten per aandeel. Op basis hiervan wordt het lichtbedrijf gewaardeerd op een waarde van ongeveer 4,3 miljard euro.
Daarmee is het bod van AMS ook beter dan het bod van Bain en Carlyle dat begin juli openbaar werd. De 2 private-equitymaatschappijen boden 3,4 miljard euro.
Strategisch juiste beslissingen
‘Onze aandeelhouders hebben nu 2 aanbiedingen waardoor ze kunnen kiezen tussen de verschillende bedrijfsconcepten’, aldus Olaf Berlien, chief executive officer van Osram. ‘We zijn er trots op dat we de afgelopen jaren moedige, strategisch juiste beslissingen hebben genomen in een uiterst moeilijke marktomgeving. De belangstelling van verschillende bieders, zowel uit de private-equitysector als uit de industrie, getuigt hiervan.’
Naast het bieden van een aantrekkelijk overnamebod met een ‘beveiligde’ financiering voor aandeelhouders, is het voor Osram’s raad van bestuur en raad van commissarissen van groot belang dat de belangen van werknemers worden gewaarborgd. De nu gepresenteerde samenwerkingsovereenkomst met AMS biedt dus verplichtingen voor werknemers en essentiële onderdelen van het bedrijf. AMS heeft zich ook gecommitteerd aan het handhaven van bestaande collectieve overeenkomsten, werkovereenkomsten en soortgelijke regelingen. Bestaande pensioenregelingen worden ook volledig behouden. Osram zou blijven opereren onder zijn huidige naam en na de overname als een merk blijven bestaan.
Het biedingsbericht van AMS moet nog worden beoordeeld en goedgekeurd door de Duitse federale financiële toezichthoudende autoriteit (BaFin).
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














