© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
20 augustus 2019

IKEA creëert aparte businessunit voor smart homes

IKEA gaat een apart bedrijfsonderdeel creëren voor slimme woningen. IKEA Home smart is opgericht als separate businessunit binnen IKEA in Zweden.

Wat in 2012 startte als een project met de ambitie om het leven van consumenten te verrijken door digitale elementen en technologieën in producten en oplossingen te integreren, leidt nu dus tot een aparte bedrijfstak.

Digitale transformatie
‘Bij IKEA willen we producten blijven aanbieden voor een beter leven in huis. Om dit te doen, moeten we producten en oplossingen verkennen die verder gaan dan conventionele woninginrichting’, stelt Björn Block, hoofd van de nieuwe businessunit. ‘Nu begint IKEA aan een nieuwe reis waarbij IKEA Home Smart zal worden opgezet als een businessunit die verantwoordelijk is voor de smarthomebusiness van begin tot eind. Door samen te werken met alle andere afdelingen binnen IKEA, zal de businessunit de digitale transformatie van het IKEA-assortiment aansturen, bestaande bedrijven verbeteren en transformeren en nieuwe bedrijven ontwikkelen om meer diverse, slimme producten te introduceren. ’

Die producten zijn in de voorbije jaren geïntroduceerd op het gebied van draadloos opladen, slimme verlichting en slim geluid. Daarbij heeft IKEA ook een eigen ecosysteem en app voor slimme verlichting gemaakt, aanvankelijk geïntroduceerd als TRÅDFRI, maar in juni omgedoopt in IKEA Home smart.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.