Opening grootste zonnewarmtepark uitgesteld door stormschade aan kas, zonnecollectoren schadevrij
De opening van het grootste zonnewarmtepark van Nederland is uitgesteld. De naastgelegen kassen bij fresiateler Pip Tesselaar in Heerhugowaard zijn namelijk zwaar beschadigd door de storm van afgelopen week.
Hortipoint meldt dat een windhoos over de kassen getrokken is waardoor meer dan 1.300 ruiten zijn gesneuveld. Tesselaar is nu met de verzekeraar en de kassenbouwer in gesprek over het herstellen van de schade.
Hagelschade
Brancheorganisatie LTO meldt het volgende: ‘Een groot deel van het glazen plafond is naar beneden gekomen door de hagelschade, waardoor hij niet alleen grote schade heeft aan zijn kas zelf, maar ook aan zijn fresia’s die hij daar verbouwt.’
Deze week zou op het terrein van Tesselaar officieel het zonnepark met 9.300 vierkante zonnecollectoren geopend worden. Het is gebouwd door G2Energy. De zonnecollectoren hebben overigens geen enkele schade opgelopen.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















