Havenbedrijf Amsterdam en Alliander onderzoeken netcapaciteit voor extra zonnepanelen
Het Havenbedrijf Amsterdam onderzoekt samen met Alliander of de huidige elektrische infrastructuur in het havengebied voldoende capaciteit heeft om extra zonnepanelen te installeren.
Het havenbedrijf meldt in haar jaarverslag dit te onderzoeken om zeker te weten dat ook in de toekomst zonne-energie die bedrijven zelf niet nodig hebben, teruggeleverd kan worden aan het elektriciteitsnet. Doel is een marktplaats voor duurzame energie in te richten die in 2019 van start gaat. Voor een industriële omgeving is dat volgens de betrokkenen uniek in Europa.
In het jaarverslag stelt het bedrijf dat in het laatste kwartaal van 2019 een duidelijke versnelling merkbaar was in de energietransitie. ‘Samen met enkele strategische partners kondigden wij de intentie aan een waterstofcluster te vestigen in de Amsterdamse regio, te beginnen met een haalbaarheidsstudie naar een waterstoffabriek van 100 megawatt. Deze ontwikkeling zal in belangrijke mate de toekomst gaan bepalen van de haven. Verder legden klanten in de haven duizenden zonnepanelen op de daken van hun loodsen. Daarmee heeft de in de haven opgestelde opwekcapaciteit van duurzame energie inmiddels een serieuze omvang gekregen: 64 megawatt windenergie en 55.000 vierkante meter zonnepanelen.’
In 2018 heeft het havenbedrijf met het project ‘Zon in de haven’ 17 locaties begeleid met haalbaarheidsstudies en subsidieaanvragen. Eind 2018 lagen er daardoor 33.000 zonnepanelen in de haven, goed voor circa 7 megawattpiek aan vermogen.
Uit het jaarverslag van Havenbedrijf Amsterdam blijkt overigens dat de omzet met 12,5 procent steeg tot 68,5 miljoen euro. De overslag in de Amsterdamse haven groeide in 2018 tot 82,3 miljoen ton, een record.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















