
Eind 2017 werd de mijlpaal gevierd van de 1.000e woning met zonnepanelen. Mensonides startte in opdracht van De Bouwvereniging 8 maanden eerder met het plaatsen van de zonnepanelen. De woningcorporatie heeft namelijk de ambitie om in het jaar 2020 voor het woningbezit een gemiddeld energielabel B te behalen. Om dit te behalen is onder andere gekozen om op alle woningen waar dit mogelijk is zonnepanelen te plaatsen. Mede door het plaatsen van de zonnepanelen is nu al gemiddeld energielabel A behaald.

Er is gekozen voor full-blackzonnepanelen van Astronergy. Het vermogen van de zonnepanelen is 280 wattpiek per stuk. Als omvormer is gekozen voor micro-omvormers van Enphase.
De 11.521 zonnepanelen zijn geplaatst op 1.391 woningen – gemiddeld 8 zonnepanelen per woning – en op 25 andere woongebouwen. Het totaalvermogen van het project bedraagt ruim 3,2 megawattpiek.
De juni 2026-editie van Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de NEN1010:2020 die in de wet vastgelegd wordt, zonnepanelen op huurwoningen en de druk op het Vlaamse stroomnet.