© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
27 maart 2019

Bonaire krijgt energieopslagsysteem van 6 megawatt

ContourGlobal Bonaire heeft in samenwerking met Water- en Energiebedrijf Bonaire (WEB) opdracht gegeven voor de realisatie van een energieopslagsysteem van 6 megawatt op Bonaire.

Het energieopslagproject moet de betrouwbaarheid van de energievoorziening garanderen en de opwekking van hernieuwbare energie faciliteren.

Het hybride energieproject bestaat uit batterijen en omvormers en GEMS; de energiebeheersoftware van Greensmith Energy, een bedrijf van Wärtsilä. Het energieopslagsysteem zal Bonaire in staat stellen om het gebruik van hernieuwbare energie te vergroten. Om meer hernieuwbare energie en de wisselvallige stroomproductie ervan te integreren, zal het energieopslagsysteem de betrouwbaarheid van het netwerk waarborgen die Bonaire nodig heeft. Deze oplossing voor energieopslag zal volgens de initiatiefnemers ook situaties voorkomen waarbij de stroomproductie uit hernieuwbare bronnen ingeperkt zou moeten worden.

ContourGlobal gaat overigens de productiecapaciteit van zijn elektriciteitscentrale op Bonaire – bestaande uit windmolens en dieselmotoren – uitbreiden met extra 9-megawatt-motoren die aan het einde van het jaar in gebruik genomen worden. Zowel het hybride energieproject als de motoren zijn onderdeel van een intensief evaluatie- en inkoopproces met WEB Bonaire dat plaatsgevonden heeft in het laatste kwartaal van 2018.

De gezamenlijke inspanningen van ContourGlobal en WEB Bonaire zullen volgens de 2 partijen worden voortgezet en in overleg met WEB Bonaire zal ContourGlobal in de komende periode meer windmolens en zonnepanelen installeren om op bepaalde delen van de dag Bonaire voor 100 procent op hernieuwbare energie te laten draaien.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.