© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
25 februari 2019

Wold & Waard plaatst 30 zonnepanelen op 48 nul-op-de-meterwoningen

Woningcorporatie Wold & Waard gaat 48 nul-op-de-meterwoningen van ruim 30 zonnepanelen per stuk voorzien. De plaatsing diende eigenlijk afgelopen jaar al te starten, maar toen was het stroomnet nog niet op orde.

In 4 dorpen in het Westerkwartier start de woningcorporatie in maart met een renovatieproef van de 48 woningen. De werkzaamheden worden door 4 aannemers – aannemersbedrijven Fijn Wonen, Bouwgroep Dijkstra Draisma, Jorritsma Bouw/Built4U en Breman|Nijhuis – uitgevoerd en in maart zijn de eerste woningen in Grootegast en Grijpskerk aan de beurt. In Marum en Leek start de renovatie in april. De bewoners zijn betrokken geweest bij de selectie van de aannemers en hun ervaringen en meningen tellen mee bij de evaluatie van het werk.

De woningen krijgen niet alleen zonnepanelen, ook de gevels en daken worden extra goed geïsoleerd. Verwarming van de woning gebeurt met een elektrische warmtepomp en in de woning zorgt het warmteterugwinsysteem voor ventilatie.

In 2050 moeten alle woningen van Wold & Waard energieneutraal zijn. Binnen het programma Wonen met Energie wordt onderzocht hoe dit doel bereikt kan worden. In de komende jaren wil de woningcorporatie ook andere woningen renoveren. Afhankelijk van de resultaten van de proef en de staat van de woningen, zullen de energetische maatregelen meer of minder ingrijpend zijn. Wold & Waard bezit ongeveer 4.800 woningen in de dorpen van de gemeente Westerkwartier van Groningen. Het grootste deel van het woningbezit staat in de grotere dorpen Leek, Zuidhorn, Grootegast en Marum.

 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.