
Het een en ander blijkt uit het tweede voortgangsrapport over het Masterplan Scholenbouw dat Vlaams minister van Onderwijs Hilde Crevits heeft gepresenteerd. Het Vlaamse onderwijs investeert bijna 75 miljoen euro in klimaatmaatregelen waaronder 2,8 megawattpiek aan zonnepanelen.
Het ‘Zonneplan voor schoolgebouwen’ van AGION is in september 2017 opgestart. Scholen kunnen leningen afsluiten voor een periode van 15 jaar met een rente van maximaal 1 procent. Het maximumbedrag voor zo’n lening bedraagt momenteel 500.000 euro. De lening is bruikbaar voor onder meer de plaatsing van zonnepanelen en zonneboilers.
Volgens Crevits is er nu in vrijwel iedere Vlaamse gemeente sinds de start van de huidige Vlaamse regering in schoolbouwprojecten geïnvesteerd. De basis is het Masterplan Scholenbouw: een totaalplan om de uitdagingen in het scholenbouwbeleid in Vlaanderen en Brussel via een langetermijnplanning systematisch aan te pakken.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.