Importheffingen Trump kosten Amerikaanse solar industrie 8.000 banen
De importheffingen van president Donald Trump hebben in de Verenigde Staten in 1 jaar voor het verlies van 8.000 banen gezorgd. Dat blijkt uit onderzoek van de Solar Energy Industries Association (SEIA).
Toen de importtarieven werden aangekondigd, hoopte de regering dat dit de Amerikaanse banengroei zou stimuleren, maar de cijfers van de National Solar Jobs Census 2018 van SEIA laten zien dat het tegenovergestelde het geval is. Na 7 jaar van gestage, historische groei van de werkgelegenheid, laat het onderzoek nu het verlies van bijna 8.000 banen zien in vergelijking met 2017. Daarmee zijn voor het tweede opeenvolgende jaar de banen in de solar industrie gedaald. Het is volgens SEIA geen toeval dat dit ook de 2 jaar zijn waarin de industrie te maken heeft met de dreiging van implementatie en handhaving van importtarieven.
Ondanks de importheffingen zagen diverse Amerikaanse staten een groei van de werkgelegenheid. Florida heeft in 2018 bijna 2.000 nieuwe banen in zonne-energie toegevoegd en er zijn nu meer dan 10.000 banen in de staat. Andere opkomende staten, zoals Illinois en Texas, kenden ook een behoorlijke banengroei in de sector, met respectievelijk 1.308 en 739 banen in zonne-energie.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















