Vlaanderen treft stimuleringsmaatregelen voor extra zonnepanelen op sociale huurwoningen
Vlaams minister van Wonen Liesbeth Homans gaat sociale huisvestingsmaatschappijen stimuleren om meer zonnepanelen te plaatsen op de daken van sociale huurwoningen.
De sociale huisvestingsmaatschappijen (SHM’s, red. woningcorporaties) stelden begin 2018 al in 12 maanden tijd 20.000 woningen uit te kunnen rusten met zonnepanelen. De voorwaarde? Een wetswijziging vanuit de overheid. En die komt er nu.
Homans hierover: ‘Investeren in zonnepanelen vergt nog altijd een serieuze financiële inspanning, ook voor de sociale huisvestingsmaatschappijen. Binnenkort wordt het echter mogelijk om een deel van deze investeringskosten te recupereren.’
Het besluit dat Homans hiertoe heeft genomen en is goedgekeurd, staat de sociale huisvestingsmaatschappijen toe om een vorm van energiecorrectie te verrekenen wanneer zij zonnepanelen plaatsten op de daken van sociale woningen. Op die manier halen sociale huisvestingsmaatschappijen een deel van de investeringskosten terug. De vergoeding die wordt gevraagd aan de huurders voor het aanbrengen van de zonnepanelen mag in ieder geval niet hoger zijn dan de kostprijs van de installatie en ook niet hoger dan de energiekosten die de huurder uitspaart.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















