Gemeente Wageningen neemt led-verlichting Saled in gebruik
De wijk Wageningen-Hoog gaat de donkere winterperiode in met led-verlichting van Saled. Recentelijk zijn de relatief jonge armaturen in de wijk voorzien van led-retrofit, waardoor de gemeente duurzamer wordt.
Onderhoudsaannemer Ziut heeft tijdens het retrofitten bestaande armaturen aangepast, waardoor deze geschikt worden voor led-verlichting. Door het toepassen van deze techniek heeft de conventionele verlichting plaatsgemaakt voor verschillende soorten ps-l-lampen van Saled.
Voorheen was de wijk Wageningen-Hoog voorzien van in totaal 391 pl-l-lampen van 24, 36 en 55 watt. Deze pl-l-lampen zijn vervangen door 338 ps-l 13 watt, 5 ps-l 18 watt en 48 ps-l 26 watt led-lampen. De terugverdientijd van de led-lampen is circa 5 jaar.
Naast het besparen van energie leidt de led-verlichting van Saled tot een reductie van 15.625 kilogram CO2-uitstoot.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















