Nederlands Lithium Werks investeert 1,6 miljard euro in Chinese batterijenfabriek
Het Nederlandse energieopslagbedrijf Lithium Werks investeert de komende jaren 1,6 miljard euro in de realisatie van een batterijenfabriek in China.
De nieuwe fabriek krijgt een productiecapaciteit van 8 gigawattuur per jaar. 20 procent van de kosten komt van aandelenkapitaal van Lithium Werks, maar het overgrote deel komt van een consortium van Chinese banken. De batterijfabriek van 60 hectare, die het bedrijf samen met Zheijiang Jiashan realiseert, wordt gebouwd in de Yangtze delta.
De overeenkomst werd bekendgemaakt tijdens het bezoek van de Chinese premier Li Kequiang aan Nederland. Momenteel heeft Lithium Werks twee kleine fabrieken, een in Hengelo en een in China. De vestiging in de Yangtze delta moet de eerste van tientallen ‘gigafabrieken’ zijn die Lithium Werks in 2030 hoopt te hebben.
Lithium Werks maakte in september al bekend een R&D-campus te vestigen op de Technology Base in Twente. In samenwerking met Universiteit Twente wil het bedrijf geheel nieuwe concepten ontwikkelen voor energieopslag en mobiliteit.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















