© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
16 oktober 2018

4.600 zonnepanelen voor St. Antonius Ziekenhuis

Het St. Antonius Ziekenhuis heeft zonnepanelen laten plaatsen op de locaties in Utrecht en Nieuwegein. Er liggen in totaal 4.600 zonnepanelen.

Het dak van het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht ligt inmiddels al vol met zonnepanelen. In Nieuwegein gaan op dit de laatste zonnepanelen het dak op.  De zonnepanelen wekken in totaal zo’n 1,2 miljoen kilowattuur per jaar op. In de hal van beide ziekenhuizen komt een scherm, waarop te zien is hoeveel energie de zonnepanelen opwekken.

Het St. Antonius Ziekenhuis heeft SDE+-subsidie gekregen om de panelen te plaatsen. ‘Maar de belangrijkste reden om voor zonne-energie te kiezen is het verminderen van onze CO2-uitstoot en helpen bij het verkleinen van de ecologische voetafdruk’, legt Marchel van Gameren, adviseur Energie en Planmatig Onderhoud van het St. Antonius Ziekenhuis uit. ‘We vinden duurzaamheid belangrijk en willen als ziekenhuis graag ons steentje bijdragen aan een beter milieu.’

Eerder zijn al allerlei maatregelen genomen op het gebied van klimaatbeheersing en duurzaamheid. Van Gameren hierover: ‘We hebben onder andere traditionele verlichting vervangen door energiezuinige verlichting, energie terugwinning toegepast in luchtbehandelingsinstallaties en warmtepompen geplaatst. Bovendien hebben we veel van onze installaties en apparatuur zo ingesteld dat ze alleen draaien wanneer er daadwerkelijk medewerkers of patiënten aanwezig zijn. Door installaties niet standaard op vol vermogen te laten draaien, maar vraaggestuurd, besparen we een heleboel.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.