
Profloating stelde in de september-editie van Solar Magazine al dat de potentie van zon op water groter is dan de potentie van zon op land.
Beide bedrijven zien dan ook. potentie in de afzetmarkt. ‘De samenwerking moet er voor zorgen dat we versneld en kwalitatief nog beter de markt kunnen betreden, aangezien de vraag gewoon ontzettend groot is’, aldus Vincent van Daalen van Profloating.
De toevoeging aan het assortiment van Solar Construct Nederland past in de aangescherpte visie en strategie, aangezien het bedrijf verder wil groeien naar de totaalaanbieder van montagesystemen (red. het bedrijf biedt al montagesystemen voor schuine en platte daken). Dingeman Ottevanger (Solar Construct Nederland) stelt dat er nog meer ontwikkelingen in de pijpleiding zitten: ‘Maar we focussen ons nu eerst op de introductie van het Flotar-systeem en de verdere uitrol van het platdaksysteem. Je merkt dat Profloating op het gebied van drijvende zonnepanelen een kennisinstituut aan het worden is. onze samenwerking is een stap om netwerken te bundelen en een autoriteit te worden voor zon op water.'
De 2 bedrijven zullen in de komende periode de eerste, grotere projecten uitrollen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.