SolarFreezer brengt gasrekening naar 0 euro: ‘100 woningen per jaar is straks niet meer genoeg’
‘We bevinden ons in de fase van start-up naar scale-up. Het installeren van 100 systemen per jaar is straks niet meer genoeg. Onze ambitie ligt aanzienlijk hoger en de vraag vanuit de markt groeit met de dag.’
Aan het woord is Jacques Mathijsen, general manager van SolarFreezer. Solar Magazine neemt ieder kwartaal een of meerdere zonne-energiegerelateerde projecten uit het Topsectorenbeleid onder de loep. Ditmaal het project Systeemintegrale SolarFreezer. Binnen het project wordt het SolarFreezer systeem met zonnecollectoren, een warmtepomp en een ijsbufferzak doorontwikkeld.
De SolarFreezer bestaat uit een gecombineerd en geoctrooieerd systeem van zonnecollectoren (red. die achter bestaande zonnepanelen geplaatst kunnen worden), een warmtepomp en een bufferzak waarin het water wordt opgeslagen. De collectoren die de warmte van de zon en de buitenlucht opvangen, produceren thermische energie die door de warmtepomp wordt omgezet in warm water voor verwarming en watertappunten. Het overschot aan thermische energie wordt opgeslagen in de bufferzak.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















