
‘Het Nederlandse wegdek heeft natuurlijk het grootste oppervlakte en biedt in die zin ook de grootste mogelijkheden. Technisch gezien is het echter de moeilijkste toepassing, maar ik ga zelf nog meemaken dat iedere Nederlandse weg zonne-energie opwekt’, aldus Hans De Neve van SEAC. De Neve is samen met Mattijs Erberveld van Rijkswaterstaat kartrekker van het consortium Zon op Infra.
Dat de productie van de benodigde zonne-energiematerialen mogelijkerwijs in China plaats gaat vinden, is volgens De Neve niet noodzakelijk een probleem. ‘De integratie in het wegdek zal altijd hier in Europa plaats moeten vinden. Wat dat betreft brengt het opwaarderen van de infrastructuur met zonne-energie de BV Nederland zo veel werkgelegenheid, dat het geen probleem is als de productie in China plaatsvindt. Productie aldaar biedt immers ook de garantie dat het voldoende goedkoop zal worden. En dat is noodzakelijk, want integratie van zonne-energie in bijvoorbeeld wegen zal enkel gebeuren als het voldoende goedkoop is.’
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.