
De QS1 is ontworpen voor het bedienen van de zonnepanelen met een vermogen tot 375 wattpiek, met 300 watt AC-uitvoer per kanaal. De unit vermindert de installatietijd en -kosten en vervangt de installatie van 4 conventionele micro-omvormers per geïnstalleerde QS1, terwijl nog steeds 4 onafhankelijke MPPT’s aangeboden worden.
De QS1 biedt volgens de micro-omvormerfabrikant 75 procent hogere installatiesnelheid, het hoogste piek uitgangsvermogen en tot 3 keer snellere data transmissiesnelheid dan PLC. Een breder MPPT-voltage bereik moet resulteren in een hogere energie-opbrengst voor huiseigenaren.
De QS1 maakt gebruik van een zelfde AC-trunkkabel als de dual-module micro-omvormer YC600. Beide micro-omvormers gebruiken ook dezelfde gateways; installateurs kunnen kiezen uit de ECU-R – voor normale residentiële installaties – of de ECU-C – ontworpen voor commerciele toepassingen of toepassingen die verbruikersmonitoring en geavanceerde contactkenmerken vereisen.
‘Compatibiliteit met het al bestaande YC600 micro-omvormersysteem geeft de QS1 een groot voordeel’, aldus Yuhao Luo, chief technology officer van APsystems. ‘Het mixen van dual en quad micro-omvormers in hetzelfde systeem biedt ontwerpflexibiliteit, terwijl het een sterke voorraadbeperking en installatietijdwinst biedt, vergeleken met conventionele micro-omvormers.’
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.